Google Pay

Google Pay – to szybki i prosty sposób płatności telefonem z systemem Android.

Google Pay – to szybki i prosty sposób płatności telefonem z systemem Android.

Google Pay – to usługa mobilnych płatności zbliżeniowych realizowanych przy użyciu urządzenia z systemem Android – po dodaniu karty płatniczej do portfela cyfrowego. Płatności Google Pay są możliwe w sklepach stacjonarnych, aplikacjach mobilnych lub podczas zakupów online. Telefonem z aplikacją Google Pay – tak samo jak kartą (płatniczą lub kredytową) można wygodnie zapłacić wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe.

Dlaczego warto korzystać z Google Pay?

  • nie musisz mieć karty lub portfela przy sobie
  • możesz płacić zbliżeniowo, stacjonarnie, w internecie i aplikacjach mobilnych
  • płacisz bezpiecznie, szybko i wygodnie

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty. Dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Każda skonfigurowana przez Ciebie karta otrzymuje numer konta wirtualnego (VAN), który sprzedawca widzi podczas zakupów. Dane Twojej karty nie są udostępniane sprzedawcom podczas dokonywania płatności.

Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia – gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

Jak płacić Google Pay w sklepie stacjonarnym?

Krok 1
Wybudź i odblokuj telefon.
Włącz ekran telefonu, a potem odblokuj telefon. Nie musisz otwierać aplikacji Google Pay.

Krok 2
Przyłóż tylną część telefonu do terminala na kilka sekund.
Gdy już zapłacisz, na ekranie zobaczysz niebieską ikonę potwierdzenia.

Krok 3
Dalej postępuj według instrukcji widocznych na ekranie – jeśli się pojawią.

W przypadku transakcji powyżej 100 zł, w zależności od ustawień terminala i telefonu oraz wersji aplikacji Google Pay, możesz zostać poproszony o podanie kodu PIN lub potwierdzenie swojej tożsamości na telefonie (np. poprzez odblokowanie go lub przyłożenie palca do czytnika linii papilarnych).