Aktualności

Ostrzegamy o wycieku danych osobowych klientów sieci sklepów Agata Meble

08.07.2024

Szanowni Państwo,

W dniu 22 czerwca doszło do ataku hakerskiego, w wyniku którego wyciekły dane osobowe  klientów sieci sklepów Agata Meble.
W komunikacie spółka wskazała iż wyciekły tylko dane Klientów którzy założyli konto na portalu sklepu.

Jakie dane zostały ujawnione?
Doszło do ujawnienia danych takich jak imiona i nazwiska, adresy, dane kontaktowe oraz informacje o złożonych zamówieniach i reklamacjach. Nie wyciekły dane logowania ani hasła, ponieważ były przechowywane w innej infrastrukturze. Nie zostały również przechwycone żadne dane finansowe takie jak numery kont i kart klientów ponieważ przetwarzanie płatności odbywa się przy wykorzystaniu zewnętrznych operatorów płatności.

Ostrzegamy, że 
ujawnione dane mogą zostać wykorzystane do ataków oszustów w celu pozyskania danych kart płatniczych, oraz danych do logowania do bankowości elektronicznej. Prosimy o zachowanie szczególnej czujność i ostrożność, zwłaszcza w przypadku prób kontaktu drogą telefoniczną lub e-mail.

Przypominamy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą Ci uniknąć bycia ofiarą oszustwa.

  • Nie rób niczego, co poleca Ci zrobić nieznana osoba;
  • Nie instaluj żadnego dodatkowego programu, ani w żadnej sposób nie dawaj dostępu do swojego komputera i telefonu;
  • Nie przekazuj nikomu swoich danych logowania do bankowości, kodów autoryzacyjnych transakcji ani kodów BLIK, nawet jeśli osoba z która rozmawiasz twierdzi że jest pracownikiem Banku czy Policjantem;
  • Nie podawaj danych swojej karty płatniczej ani zdjęć dowodu tożsamości;
  • Jeśli dostajesz wiadomości sms z nieznanych numerów często spoza Polski blokuj numer i nie wchodź w otrzymane wiadomości;
  • Uważaj na fałszywe wiadomości mailowe, sprawdź z jakiego adresu mail otrzymałeś wiadomość, nie klikaj w link i nie podawaj danych kart płatniczych.
  • Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zanim cokolwiek zrobisz skontaktuj się z kimś bliskim lub „zaufanym”.

Dodatkowo w przypadku Klientów Agata Meble zalecane jest zastrzeżenie numeru PESEL.